Zvedne vám náladu, když na sobě máte bílé oblečení?

 

Představuje prázdnou stránku, nový start, který by nám všem čas od času prospěl. Bílá barva se také spojuje s jasem, což pro nás představuje pocit klidu a bezpečí. Není překvapením, že mnoho mistrů bojových umění a disciplín zabývajících se relaxací a duševní pohodou nosí bílé oděvy.

V mnoha sportech, jako např. kriket a tenis, se používají také bílé dresy, i když to je dáno spíše tradicí, protože bílá se nosila proto, aby se těla hráčů v horkém počasí nepřehřívala, protože bílá odráží sluneční paprsky. Bílá bavlna se navíc čistila daleko snadněji než jiné látky, protože šlo o jednu z mála látek, které bylo možno vyvařit, čímž došlo k odstranění skvrn od trávy a od bláta po lítém boji na hřišti. Díky moderním látkám a způsobům čištění to samozřejmě již nepředstavuje žádný problém. 

Dalším důvodem, proč vám bílé oblečení dokáže zvednout náladu, je zvýšení sebevědomí. Bílá je jednou z mála barev, které lze použít prakticky s libovolným oblečením. Navíc nikdy nevychází z módy, což platí především o letních trendech. Pokud víte, že vypadáte dobře, ladíte s módními trendy a vaše oblečení odpovídá ročnímu období, je jasné, že ze sebe budete mít hned lepší pocit.

Bílé látky však mají jeden zásadní problém, o němž všichni dobře víme. Velmi složitě se udržují v čistém stavu, o zářivě bílé barvě ani nemluvě. Stejně jako se na různých místech v domě hromadí špína, což může vyvolat zbytečný stres, nošení bílých oděvů, které nejsou zářivě bílé nebo jsou potřísněné skvrnami, může také ovlivnit vaši náladu. Zašlé bílé oblečení se doporučuje vyhodit, ale nejdříve udělejte, co je ve vašich silách, aby vše oblíbená blůzka byla jako nová. Neuspějete-li, je načase se jí opravdu zbavit. Podívejte se, jak toho lze dosáhnout s přípravkem Vanish Oxi Action Crystal White v několika jednoduchých krocích.

Nemusíte se navíc obávat, že jste si zničili oblíbené šaty jen proto, že vám ukáplo pár kapek červeného vína. Za předpokladu, že se skvrně začnete věnovat včas, mohou šaty být zase jako nové. Klíčem k odstranění skvrny je, že nikdy nedostane šanci zaschnout. Čím déle zůstává v látce, tím hůře se odstraňuje.