Zpátky do školy: nové oblečení, nový inkoust!

Přinášíme zde jednoduché postupy, jak zatočit s odolnými skvrnami, když se děti vrátí zpátky do školy. Doufejme, že už se nebudete muset bát, že a čím se vaše děti ušpiní.

 

Skvrny od pera

Děti mají sklony hrát s pery spousty her a nikdy netrvá dlouho, než se skvrny od nich objeví na sukni nebo rukávu trika. Pokud vaše dítě přišlo domů se skvrnou od plnicího nebo kuličkového pera, zkuste oblečení namočit do vody s čistícím přípravkem. Asi po deseti minutách oblečení opláchněte teplou vodou a nechte ho uschnout. Pokud je i potom skvrna na oblečení vidět, naneste na skvrnu od inkoustu Vanish.

Jestli byla skvrna od inkoustu či kuličkového pera na vodové bázi, můžete použít mýdlo nebo čisticí přípravek. Zkuste ho nanést na místo se skvrnou a mnout ho, dokud neuvidíte rozdíl. Potom oděv opláchněte vodou a vyperte ho v pračce na celý cyklus s odměrkou přípravku Vanish, aby bylo jisté, že tyto skvrny nemají žádnou šanci.

 

Skvrny od barvy

Hodiny výtvarné výchovy jsou mezi dětmi vždy velmi oblíbené, protože při nich mohou být kreativní. Obzvlášť když jde o tvoření skvrn! Když si vaše dítě hraje s barvami, je důležité zjistit, jestli jsou olejové nebo vodové. Olejové skvrny mohou jít odstranit hůře, zatímco s vodovými skvrnami si pravděpodobně poradíte trochu snadněji.

Při odstranění vodových barev z oblečení je praktické seškrábnout jich co nejvíce lžící nebo nožem. Díky tomu bude mnohem snazší skvrny odstranit a nehrozí jejich rozšíření. Následně můžete do postiženého místa vetřít roztok přípravku Vanish s trochou teplé vody, aby došlo k úplnému odstranění skvrny. Nakonec prádlo opláchněte pod teplou vodou. Tento proces můžete opakovat, dokud nebudete spokojeni s výsledkem. Pokud je skvrna stále vidět, vetřete do ní prášek na odstranění skvrn a dejte oblečení prát s odměrkou přípravku Vanish.

 

Skvrny od olejových barev mohou jít odstranit hůře, ale pokud se ale nevzdáte, nakonec stejně zmizí. Tyto typy skvrn se odstraňují snadněji, když jsou ještě mokré, ale nemusíte se ani bát, když se vaše dítě vrátí ze školy s již zaschlou skvrnou. Zkuste skvrnu zlehka otírat hadříkem a setřít co největší množství barvy. Můžete použít Vanish, přičemž na skvrny od olejových barev jsou nejlepší gelové prostředky. Pak oblečení nechte 10 odmočit minut v mýdlové vodě. Po dokončení tohoto postupu oblečení vyperte v pračce, do níž přidáte trochu přípravku Vanish. A skvrny od oleje budou pryč.