Zelená barva

Obecně lze říci, že jsou dva viníci zelených skvrn: jídlo a tráva. Zelený pigment patří mezi ty nejhůře odstranitelné, protože skvrny od zeleniny a od trávy obsahují z velké části přírodní, které se snadno dostávají do vláken. Takových odolných skvrn se sice není snadné zbavit, ale je důležité nepodléhat panice a nevzdávat to. Především je důležité uvědomit si, že byste se za každou cenu měli vyhnout užívání čpavku, odmašťovače nebo alkalických přípravků, protože je známo, že tyto přípravky se do skvrn pouze usadí. Existují snadnější způsoby, jak se zbavit skvrn od jídla nebo trávy, aniž by muselo dojít ke zničení oděvů.

 

Proces čištění

Opět platí, že čím dříve se skvrnu pokusíte odstranit, tím pravděpodobněji uspějete. Jde-li o skvrnu od trávy nebo skvrnu neobsahující tuk, nejlepší je opláchnout ji ve studené vodě, aby přestala pronikat hlouběji do látky. Pokud je místo se skvrnou dostatečně mokré, můžete rovnou začít s odstraňováním. Postupy se však liší podle barvy materiálu:

 

Bílé prádlo

Chcete-li s bílým oblečením dosáhnout nejlepších možných výsledků, nejlepším řešením je speciální přípravek pro daný účel, například Vanish Oxi Action Crystal White. Vetřete ho do místa znečištěného trávou a nechte ho dobře vsáknout, až 6 hodin. Po uplynutí této doby dejte oblečení prát, přidejte k běžnému prášku odměrku přípravku Vanish a pak už se jen kochejte výsledkem.

 

Barevné prádlo

Postup odstranění zelených skvrn z barevného oblečení je podobný, jako v případě jejich odstranění z oblečení bílého. Vytvořte roztok z prášku nebo gelu Vanish Oxi Action a trochy teplé vody, vetřete ho do zelené skvrny a nechte působit 15 až 20 minut. Poté oblečení dejte prát. Nezapomeňte, že na barevné prádlo nikdy nesmíte nepoužívat bělidlo.

 

To je tedy velmi jednoduchý způsob, jak se zbavit zbytků a skvrn. Bez ohledu na to, zda šlo o pozůstatky včerejší večeře nebo nedělního skluzu na trávě. Zelené skvrny mohou být obzvlášť výrazné, ale pokud máte po ruce Vanish, není třeba se rozčilovat.