Výhody koberců a koberečků

Hezké na pohled

Krásný koberec dodává místnosti vzhled úplnosti, prostě do ní patří. Koberce se vyrábějí, aby byly pěkným doplňkem obydlí, bez ohledu na to, zda jde o ručně tkané, strojově tkané nebo vyšívané kousky. Pestrobarevný kobereček místnost doslova prozáří a oživí. Dekorativní kobereček může být skvělým doplňkem vybavení, ale může být i tím, co díky nezvyklému odstínu každého oslní.

Izolace

Dřevěné podlahy jsou praktické, a to obzvlášť když je řeč o odstraňování skvrn. Nemají však ideální vlastnosti, pokud potřebujeme tepelnou či protihlukovou izolaci. Máte-li dřevěné podlahy, kobereček představuje další vrstvu, která je příjemná pro nohy. Díky přirozeným vlastnostem shluku vláken dochází v zimě k udržení tepla v místnosti a v létě k udržení chladnějšího vzduchu uvnitř. Právě proto jsou koberce velmi oblíbené v chladnějších klimatických podmínkách.

 

Tlumení hluku a šumu

Koberec na dřevěné podlaze dokáže absorbovat zvuk, který se místností šíří jako ozvěna. Prošli jste někdy prázdnou místností v botách s tvrdými podrážkami? Hlasitost zvuku lze snížit tak, že na zem položíte koberec. Nejde pouze o měkké došlapování, ale dokonce i lidi v místnosti (nebo bytě) po vámi bude hluk od vás rušit daleko méně.

 

Nohy v teple

A nakonec: dřevěné podlahy, pokud v nich není zabudováno podlahové topení, prakticky nehřejí. Koberec vám nejen zahřeje nohy, ale oceníte i jeho měkkost. A máte-li v domě či bytě děti, koberec představuje jistou bezpečnostní vrstvu, pokud by například upadly. S dětmi je však naprosto jasně spojen i jeden problém, a to skvrny na koberci. Podívejme se níže, jak je lze odstranit.

Skvrny na koberci

Podle typu skvrny lze zvolit mnoho způsobů, jak ji odstranit. Vanish obvykle v první řadě doporučuje vysát ze skvrny hadříkem nebo papírovou utěrkou veškerou vlhkost či tekutinu, aby se zamezilo jejímu šíření. Důležitá je volba správného produktu Vanish, což závisí na velikosti skvrny (velká plocha, nebo bodové znečištění). Daný typ skvrny lze ideálně vyčistit pouze tím správným přípravkem, např. práškem PowerPowder nebo přípravkem PowerShot. Podívejte se na stránku Vanish Jak na skvrny a rozhodněte se, který produkt je pro danou situaci vhodný.