Úžasná kočička: Péče o malé kotě

 

Bezpečí domova

Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Napadá vás nějaké místo nebo věc představující pro malé kotě riziko? To zahrnuje věci s ostrými hranami nebo zakončeními, stísněné prostory a jisté typy rostlin. Máte ve zvyku nechávat otevřená okna? Jsou v domácnosti nějaká místa, například pod sporákem, kam by kotě mohlo vlézt a nedostat se potom ven? Prohlídka domu či bytu, abyste se ujistili, že jste nic nevynechali, je bezesporu přínosná, ale k záchranné síti patří i znalost, zda je poblíž veterinář.

Domácí trénink

Prvotní trénink kotěte, aby si u vás zvyklo, bude nějakou chvíli trvat, ale díky časové investici na začátku se vám podaří vytvořit u něj dobré zvyky, což mimo jiné znamená, že kočičí moč bude představovat relativně malý problém. Snad nejdůležitější je, aby od první minuty byla k dispozici dobře přístupná kočičí toaleta. Zprvu do ní kotě může nosit vždy po jídle a prohrábnout stelivo prsty. Když to párkrát zopakujete, kotě by se mělo rychle naučit, k čemu je vlastně toaleta určena. Pokud to delší dobu nechápe, poraďte se s veterinářem, jakým stylem máte v procesu učení kotěte na toaletu pokračovat.

Nezbytné věci

S novým kotětem budete také potřebovat řadu nových hraček a dalších předmětů. Kočičí toaleta, pelíšek, misky na jídlo (a samozřejmě krmivo) a hračky představují pouze nezbytné minimum. Škrabadla, hygienické produkty (pro zastřihávání drápků a jejich broušení) a další různé předměty vám pomohou, aby kotě bylo šťastné. Chápání, co potřebuje, je však nikdy nekončící proces. Je tedy nutno se zamyslet, co je pro kotě v domácnosti nutné, a přizpůsobte tomu svůj rozpočet.

Úklid

Kočičí moč se neodstraňuje vůbec snadno, takže budete muset být neustále na stráži. Vyhradíte-li kotěti určitou místnost, např. kuchyni, zpočátku mu to zabrání v dělání neuvěřitelného nepořádku. Časem mu však zvědavost nedá a začne prozkoumávat vše možné. Díky vaší péči a dobrému tréninku však bude málo pravděpodobné, že na něčem zanechá skvrnu. Bez ohledu na to, zda jde o oblečení, nebo o koberec, Vanish vám vždy pomůže. Podle toho, jestli se kočka vymočila na oblečení, nebo na koberec, můžete snadno zvolit, jaký produkt je potřeba použít. V každém případě používejte Vanish na malé i velké skvrny.