Úklid domu: jídelna

Skvrny od nápojů

Skvrny od kávy a čaje se mohou zdát obtížně odstranitelné, ale máme řešení, jak se jich zbavit. Je důležité zakročit, než skvrna od teplého nápoje zaschne, protože v té chvíli je ji daleko snadnější odstranit. Když je skvrna ještě čerstvá, jednoduše k ní přikládejte papírovou utěrku nebo hadřík, dokud nezmizí. Abyste se jí zbavili úplně, vetřete do ní přípravek pro odstranění skvrn, jako je např. Vanish Oxi Action, a pak látku vyperte s přidáním odměrky přípravku Vanish.

Skvrny od ovocné šťávy nebo džusu, obzvlášť z černého rybízu nebo červeného hroznového vína (protože toto ovoce obsahuje třísloviny), mohou látky nehezky zašpinit. Tyto skvrny však lze jednoduše odstranit. Začněte tím, že látku namočíte do studené vody. Nechte ji 5 minut odmočit a znovu ji opláchněte, ovšem pro změnu ve vařicí vodě. Pokud skvrna ještě úplně nezmizela, vetřete do ní roztok Vanish Oxi Action a do pračky přidejte odměrku přípravku Vanish. Pak skvrny zcela zmizí.

 

Skvrny od jídla

Skvrny od čokolády jsou další z obtížně odstranitelných skvrn v řadě, protože po nich zůstává mastnota z kakaového másla. Jestliže je skvrna ještě čerstvá, začněte ji mnout s použitím gelového nebo tekutého přípravku na odstranění skvrn, jako je například nový Vanish Gold PowerGel. Poté skvrnu zlehka otírejte vlhkou papírovou utěrkou nebo hadříkem. Do pračky přidejte odměrku přípravku Vanish, abyste při odstraňování skvrn dosáhli optimálního výsledku.

V případě odolných olejových skvrn od jídla začněte tím, že do skvrny vetřete trochu gelu Vanish Gold Powergel. Poté látku opláchněte a dejte do pračky s odměrkou přípravku Vanish Oxi Action. Po dokončení cyklu nebude na látce po skvrnách ani památky.

 

Doufejme, že úklid jídelny už se vám nebude zdát tak hrozný a dokážete si vychutnat skvělá jídla bez obav z případných skvrn!