Udržujte se v kondici i během práce – jak co nejlépe využít těžký pracovní den u stolu v kanceláři

 

Protáhněte se jako písařka: Jde o vhodnou formu procvičení pro ty, kteří tráví celý den u počítače. Předpažte pravou ruku, přičemž její dlaň směřuje dolů. Levou rukou zlehka tlačte zezadu na prsty pravé ruky, přičemž celou ruku tlačte směrem k rameni. Ucítíte, jak se napíná spodní strana předloktí. Nyní otočte dlaň směrem nahoru a zlehka rukou pohybujte směrem k podlaze. Cvičení zopakujte s levou rukou.

Protažení zad: K tomuto cvičení budete potřebovat židli s opěrkou zad, ideálně nízkou. Zkřižte paže a tlačte lokty směrem vzhůru. Během toho se zakláníte přes opěrku židle. Snažte se udržet hlavu a krk v běžné vzpřímené pozici. Zopakujte to pětkrát.

Mačkání polštářku: Dejte si polštářek mezi kolena. Tlačte nohy v kolenou k sobě a zatněte svaly na zadku. Vydržte 5 vteřin a poté trochu povolte, ani by polštářek spadl na zem. Jde o skvělý způsob procvičování svalů na vnitřních stehnech. Zopakujte to pětkrát.

Dřepy na židli: Během sezení se zvedněte v bocích a s rozpaženýma rukama udržujte polohu se zadkem těsně nad židlí. Vydržte 2–3 vteřiny, úplně se postavte a vše 16× zopakujte.

Zvedání rukou pro procvičení tricepsů: Seďte vzpřímeně se zataženými břišními svaly a láhví naplněnou vodou v levé ruce. Zvedněte láhev na úroveň ramenou, udělejte si pauzu a poté pokračujte ve zvedání až nad hlavu. Když ruka dosáhne úroveň ucha, ohněte ruku v lokti. Láhev směruje za záda a dochází k procvičení tricepsu. Natáhněte paži a svěste ji do původní polohy. Zopakujte to 12× oběma rukama.

Procvičení bicepsů: Uchopte láhev s vodou do pravé ruky, zatáhněte břišní svaly a seďte vzpřímeně. Přitáhněte ruku s láhví směrem k rameni. Zopakujte to 16×. Vše zopakujte i druhou rukou.

Jistě přijdete na to, že během cvičení jste se trochu zpotili, což může znamenat, že se vám na oblečení objeví skvrny od potu. Pokud tyto skvrny nezmizí, můžete je odstranit s použitím tekutého přípravku Vanish Oxi Action. Více informací se dozvíte po kliknutí na výše uvedený odkaz.