Šaty dělají člověka

Jak se obléct na pohovor

Když se oblékáte na pohovor, ale koneckonců na jakoukoli jinou příležitost, nejdůležitější je, abyste se vy sami cítili dobře a pohodlně. Není to samozřejmě myšleno doslova, protože například pyžamo je asi sotva vhodné oblečení na pohovor. Jde spíš o to, že oblečení by mělo odrážet vaši osobnost, váš styl. Pokud oblek nenosíte běžně, tak to na vás může být poznat, protože se v něm během pohovoru nebudete cítit pohodlně, což může mít daleko horší dopad, než kdybyste přišli v nejelegantnější verzi oblečení, v němž se cítíte opravdu dobře a pohodlně.

 

Další důležitou záležitostí je znalost publika. Kdo pohovor povede? Pokud předstoupíte před skupinu nanejvýš elegantně oblečených manažerů z prestižní zahraniční společnosti v pěkné košili s džínami, je téměř jasné, že bitva je předem prohraná. Podobná situace pokud se na pohovor v malé kreativní agentuře dostavíte ve trojřadém obleku a s motýlkem u krku, protože bude více než zjevné, že takové prostředí je vám naprosto cizí. Zajímejte se o společnost, v níž se ucházíte o práci, protože jen tak odhadnete úroveň elegance, která je požadována. A něco zdánlivě tak triviálního vám pomůže v jediném okamžiku ukázat, že plně chápete prostředí, kde chcete pracovat.

 

Co si vzít na sebe

Jak jsme již vysvětlovali výše, co přesně si vezmete na sebe záleží jen na vás (a také na tom, o jakou práci, pracovní pozici se ucházíte. Je ovšem něco, co nezklame v žádném případě: čistá bílá košile. Bílá košile je v pánském šatníku něco jako malá černá v šatníku dámském. Má být připravena, kdykoli je vhodná příležitost. Jde o podobně zřejmou záležitost, jako je pořádný švýcarský nůž, který má být v záloze pro případ, kdy by mohl být potřeba. Právě proto se bílé košile nosí daleko častěji než jakákoli jiná součást oděvu, takže je výrazně větší možnost, že na ní ulpějí skvrny. Na bílých košilích jsou navíc skvrny o dost viditelnější než na barevných nebo vzorkovaných košilích.

 

Životnost těchto košil se zpočátku nemusí jevit tak dlouhá, jak byste si představovali, ale nemusí to tak být vždycky. Jakmile skvrnu zaznamenáte, pokuste se ji omýt teplou vodou (ze spodní strany látky). Skvrnu netřete ani nemněte, protože by se mohla rozšířit. Na postižené místo použijte Vanish Oxi Action Crystal White, zlehka ho vetřete do látky a nechte působit po danou dobu. Poté prostě oděv vyperte běžným způsobem, přičemž k běžnému pracímu přípravku přidejte odměrku přípravku Vanish. Skvrny zmizí a navíc dojde k odstranění skvrn od potu. Celá část oděvu tedy bude opět zářivě bílá.

 

A nakonec...

 

Košili vyžehlete

Jde sice o samozřejmost, ale právě ta může být oním zásadním rozdílem.

 

Jste-li sebevědomí ohledně toho, co máte na sobě, automaticky tento pocit šíříte po okolí. A tak stačí vyrazit a získat práci, kterou si zasloužíte!