Ráno po noci plné veselí – 10 hlavních tipů pro úklid po silvestrovské oslavě

 

Otevřete okna

Čerstvý vzduch vám pomůže zbavit zápachu nedopitého alkoholu a nesnědeného jídla. Také je skvělý na případnou kocovinu.
Znečištěné oděvy
Chraňte svoje oblečení (možná i pyžamo) tak, že si oblečete zástěru a navléknete gumové rukavice.

Uchovejte jídlo

Na stolech možná najdete nějaké ty chutné zbytky, které lze bez problémů sníst. Posbírejte je a dejte do ledničky. Po dokončení úklidu se vám dobrá svačinka bude hodit. Navíc nejspíš nebudete mít náladu na vaření.

Recyklace

Shromážděte vše, na čem nebo v čem je ještě něco k jídlu nebo k pití, aby vám nepřekvapilo nečekané vylití nebo vznik dalších skvrn. Můžete použít vědro, abyste nemuseli neustále chodit ke dřezu a zpátky. Veškeré lahve, plechovky, kartony a plasty z „místa výbuchu“ dejte stranou k recyklaci – to je dobrý začátek snahy zbavit se hory nepořádku.

Sklo


Posbírejte skelničky na podnos s vlhkou utěrkou (aby nepopadaly na zem). Na zbytky tekutin můžete opět použít vědro. Veškeré sklo můžete dát mýt do myčky. Poté ho nechte uschnout vedle dřezu na suchém ubrusu.

Nádobí a příbory


Veškeré špinavé nádobí a příbory dejte odmočit do dřezu, aby se z něj uvolnily všechny zaschlé zbytky jídla.

Odstranění skvrn


Je zřejmé, že budete nejspíš muset odstranit skvrny od jídla z koberce a skvrny od nápojů ze svého oblíbeného ubrusu. Sáhněte po sadě odstraňovačů skvrn značky Vanish a hned se pusťte do odstraňování – jen tak dosáhnete těch nejlepších výsledků.

Čas na vysávání


Celý prostor, kde večírek probíhal, důkladně vysajte vysavačem. Tento okamžik skýtá ideální příležitost pro použití našeho nového prášku Vanish Shake & Clean, s nímž z látek odstraníte veškeré skvrny a nepříjemné zápachy. Tento vlhký prášek pomáhá odstranit odolnou, zažranou špínu, zápachy i prach zachycený hluboko uvnitř vlasu koberce.

Nechte myčku pracovat


Sklenice odsuňte stranou a naplňte myčku nádobím a příbory, které jste předtím dali odmočit.

Pečlivě otřete povrchy


Vše zakončete otřením veškerých povrchů s použitím víceúčelového čističe a vytřením podlahy, aby na ní nebyla ani známka po lepivých skvrnách. A je hotovo