Průvodce skvrnami na koberci

Proces čištění

Než můžete skvrny odstranit, nejdříve si jich musíte všimnout. Nejsnazší je objevit a odstranit skvrny na místech koberců a koberečků, když jsou dobře udržované. A máte-li domácí mazlíčky, nejlepší je vysát nejfrekventovaněji používaná místa alespoň jednou za týden vysavačem.

Pokud na koberci nebo koberečku zaznamenáte skvrnu, obzvlášť jakýkoli pozůstatek po domácím mazlíčkovi, je potřeba ji odstranit co nejdříve. Odstraňte veškeré pevné zbytky (co nejvíce dokážete) a potom k místu přikládejte vlhkou papírovou utěrku nebo vlhký ubrousek bez obsahu alkoholu, aby skvrna nepronikla do vláken. Poté místo postříkejte sprejem, jako je např. Vanish Oxi Action sprej.

Na další skvrny nebo stopy po nich můžete případně použít i směs vody s malým množstvím přípravku Vanish, kterou zlehka zapracujete do skvrny kartáčem s měkkými štětinami. Nechte roztok vsakovat do materiálu pět až deset minut a poté jej opláchněte malým množstvím vody. Čištění koberečku je stejně snadné. Jde-li o větší kobereček, položte ho a řiďte se výše uvedenými pokyny. Jde-li však a malý kobereček, stačí jen vytvořit směs přípravku Vanish a vody a celý kobereček ponořit do tohoto roztoku. Poté opět pomocí kartáče s měkkými štětinami očistěte místo skvrny, dokud skvrna nezmizí. Kobereček pověste a nechte uschnout. Po vyčištění koberce či koberečku ho jednoduše vysajte vysavačem.

Po vyčištění určitých skvrn může ve vzduchu zůstat nepěkný odér. Zaznamenáte-li nepříjemný zápach, jednoduše posypte postižené místo kvalitním čističem koberců, např. práškem Vanish Carpet Power. Ten pomáhá odstranit odolnou, zažranou špínu, i prach zachycený hluboko uvnitř vlasu koberce. Měkkým kartáčem vetřete prášek do koberce či koberečku a nechte ho působit přibližně dvacet minut. Poté kobereček vysávejte vysavačem, dokud nezmizí veškeré zbytky. Díky speciálním součástem pro úpravu povrchu bude kobereček nejen svěží, ale také neobyčejně měkký.

Řiďte se tedy při péči o koberce a koberečky radami v tomto průvodci značky Vanish a užívejte si neuvěřitelné měkkosti, kterou koberec dokáže poskytnout, bez obav z případných komplikací.