Pomóc! Vánoce přicházejí...

Než celý dům ozdobíte, vytáhnete dárky ze skříně a objeví se první hosté, bleskově si projděte, co je před Vánoci ještě nutno stihnout. Kde však začít? Nemusíte za každou cenu uklidit a vyčistit úplně vše. Soustřeďte se na místnosti, v nichž během Vánoc budou lidé, tedy na obývací pokoj, jídelnu, koupelnu a toaletu a nejspíš i pokoj pro hosty. Nezapomeňte, že přátelé i členové rodiny přijdou za vámi a nebudou očekávat, že dům bude úplně perfektně uklizený.

 

Tipy na bleskovou přípravu na Vánoce:

Potřebujete-li místo na vánoční ozdoby a přání, ale i nové dárky, můžete popřemýšlet nad celkovým vyklizením a roztříděním obsahu skříní. Odkliďte staré noviny a časopisy. Veškeré nepotřebné předměty odneste do místního charitativního obchodu.

Nezapomeňte odstranit zapečenou špínu a tuky ze sporáku, protože snad nic nemůže být horší než zápach zaschlého tuku při vaření, což při přípravě štědrovečerní večeře platí dvojnásob.

Nenechávejte přípravu hrnců a pekáčů na poslední chvíli, protože je možné, že některé z nich bude potřeba pořádně vyčistit. K čistění použijte tekutý nebo krémový přípravek. V případě silně zapečené špíny postupujte jako při čištění trouby.

Vánoce jsou časem svíček, a tak se poohlédněte, kde máte uklizené svícny a vyčistěte je od prachu a vosku z loňska.

Dlaždice a jiné povrchy je záhodno pořádně uklidit, aby vypadaly dobře a mohli jste se během Vánoc také trochu odpočinout.

Doporučujeme odmrazit a vyčistit ledničku a mrazák, aby se vám uvolnilo místo na nákupy jídla na Vánoce.

Ukliďte v příbornících a spíži, abyste zjistili, zda vám nechybí nějaké koření a zda není potřeba přikoupit nějaké nádobí. Tak si můžete naplánovat nákupy a sestavit si seznam, abyste nemuseli běžet do obchodu až na poslední chvíli, případně můžete také počítat s tím, že si některé nezbytné věci pro přípravu tabulce půjčíte.

A co opětovné dodání svěžesti kobercům? Čistič koberců na velké plochy Vanish Shake & Clean je nový, revoluční produkt, který díky svému složení koberec nejen vyčistí, ale také mu dodá svěžest. Tento vlhký prášek pomáhá odstranit odolnou, zažranou špínu, zápachy i prach zachycený hluboko uvnitř vlasu koberce. Byl speciálně vyvinut pro snadné používání na velkých plochách v domácnosti. Během působení prášek rychle zasychá, takže koberce jsou suché za pouhých 20 minut. Navíc jsou po použití prášku krásně voňavé.

Chcete-li mít naprosto perfektně čistá okna, možná by bylo dobré zamyslet se, jestli není záhodno objednat profesionálního čističe oken.  V tomto ročním období je slunce velmi nízko nad obzorem, takže když svítí, bezpečně odhalí veškeré nečistoty a otisky prstů.

Zkontrolujte, zda máte dostatek prášku na praní a přípravku Vanish Oxi Action, abyste měli krásně čisté šaty, ubrusy, ručníky a povlečení po celou dobu vánočních svátků a nemuseli během nich řešit staré skvrny.