Pod peřinou

 

Výměna povlečení

Podle několika odborníků, kteří se věnují čistění povlečení[1][2], by se povlečení mělo měnit každý týden. Je tomu tak proto, že i při běžném používání se v posteli hromadí špína, pot a spousta dalších nepříjemných věcí. A po čase je zřejmé, že postel přestává být z hlediska hygieny použitelná. Tělo se každý den zbaví milionů kožních buněk, a protože lidé by měli trávit v průměru přibližně sedm až osm hodin[3] spánkem, je přirozené, že postel se stává místem, kde se hromadí prach a nečistoty. Není to sice úplně časté, ale špinavé povlečení může vést ke vzniku několika nemocí, např. kožních problémů[4]. Zvykněte si měnit a prát povlečení jednou týdně, čímž navíc zabráníte vzniku skvrn. Tento přístup má spoustu výhod, a nejde jen o zdraví. Přinášíme několik tipů pro namáčení ložního prádla:

Ložní prádlo je nutno namočit a k tomuto účelu můžete použít Vanish Gold (prášek nebo gel). Vanish nabízí specifické prostředky pro bílé a barevné prádlo, takže se ujistěte, že používáte správný přípravek pro daný typ prádla.

Pamatujte také, že bílé prádlo lez namáčet výrazně déle než prádlo barevné.

Jednoduše natočte do umyvadla, vědra nebo vany teplou vodu, přidejte do ní odměrku přípravku Vanish a ponořte do ní prádlo. Nechte prádlo máchat nejdéle šest hodin (což platí pro bílé prádlo).

Nakonec ho vyperte jako obvykle. Sláva, skvrny by měly zmizet!

Nyní jsme probrali, jak odstranit skvrny. Věnujme se pro změnu typům skvrn, které se na povlečení mohou objevit:

Skvrny od potu

Skvrny od potu se objeví téměř vždy a obzvlášť na bílém povlečení si jich nelze nevšimnout. Samozřejmě neplatí, že oblečení či povlečení by se mělo čistit pouze v okamžiku, kdy si všimnete skvrny, ale jakmile na polštáři nebo na prostěradle objeví nažloutlé kolečko, je jasné, že jde o skvrnu od potu. Buďte však bez obav, stačí vše namočit do roztoku s přípravkem Vanish a ložní prádlo bude stejně čisté jako před prvním použitím.

Skvrny od jídla

Snídaně v posteli nebo půlnoční svačinka? Skvrna od jídla se může snadno objevit třeba na peřině. Může jít o skvrnu od šťávy, čokolády, čaje, vajec a dalších pochutin. Jde o běžný problém, jemuž můžete předejít buď tím, že při hodování v posteli budete používat tác, nebo tím, že budete konzumovat pochutiny, které nezanechávají skvrny, např. popcorn.

Obecně platí, že čím více činnostem se v posteli věnujete, tím více ji zašpiníte. Doporučujeme omezit čas trávený v posteli a také udržovat ji v čistotě – každý týden prát ložní prádlo (a každý měsíc postel vysát vysavačem!). Dbejte na čistotu postele s prostředky Vanish.