Pět skvělých her, které zabaví děti na zahradě

Pétanque

Kdysi šlo o hru postarších mužů, ovšem dnes je pétanque zábavou pro celé rodiny. Pochází z Francie a začíná vržením košonku (cílové kuličky) do prostoru před hráči. Hráči se střídají a vždy házejí dvě barevné koule směrem ke košonku. Vyhrává hráč, jehož koule je nejblíže k cíli poté, co už všichni házeli.

Nejlepší na celé hře je, že má velmi jednoduchá pravidla, každý se ji snadno naučí. Dosáhnout vysoké úrovně je naopak složité. Jde o ideální hru pro soutěživé typy může ji hrát kdokoli bez ohledu na věk a pohlaví. Sada koulí na pétanque je také velice levná.

 

Přeskakování kozy

Jde o skvělou hru, ke které nepotřebujete velký prostor ani speciální vybavení.

Zvolte, kdo bude dělat kozu, a požádejte ho, aby se přikrčil na rukou a na kolenou a schoval hlavu.

Ostatní děti běhají po jednom ke hráči, který dělá kozu, odrazí se mu o záda, vymrští se do vzduchu s doširoka roztaženýma nohama a snaží se přeskočit na druhou stranu. Když se to všem podaří, koza se může o něco zvednout. Komu se nepodaří přeskočit, vypadává. První, kdo vypadl, dělá v dalším kole kozu.

 

Rounders

This game is best for a large family or perhaps your children and your children's friends as you need two teams. You put out four bases that batters will hope to run around after they've hit the ball before the fielders can put them 'out'.

Families have been enjoying this game since Tudor times but have a full read of the rules online to see if it's suitable before investing in a set.

 

Traditional croquet

Another British pastime, this game involves setting up a series of hoops in the garden that you have to hit a ball through with a wooden mallet. You can concentrate on the course or you can try and put your opponent off course. Kids will like nothing more than smashing their siblings' croquet balls off course! This one could get competitive...

 

Veselá práce na zahradě

Práce na zahradě vás asi hned nenapadne, když přemýšlíte o tom, jaké hry pro děti připravit, nicméně jde o skvělý způsob, jak dětem ukázat, co všechno se dá na zahradě dělat. Podpoříte tím chuť poznávat přírodu a děti často baví pomáhat při sázení květin a zeleniny, kterou potom můžete společně zpracovávat v kuchyni.

Hry na zahradě jsou nerozlučně spojeny se skvrnami od trávy na látce, skvrnami od bláta na oblečení a kobercích a někdy i se skvrnami od krve, které je záhodno rychle vyčistit. Případné škody by vás neměly odradit od zábavy na zahradě. Stačí jen ošetřit veškeré skvrny co nejdříve a oblečení i koberce zase budou jako nové.

Kéž by tak bylo možné malým nezbedníkům podat i úklid domácnosti jako veselou hru!