Péče o kabelku

 

Péče

Každý má určité věci, které nezbytně potřebuje, a jiné, které má rád při sobě, nicméně pokud jde o něco, co se může vylít, může být výsledkem nepříjemná skvrna. Třeba ta lahev může být užitečná z hlediska dodržování pitného režimu, ale nevylije se? Je víčko od lesku na rty pevně zatažené? A nemůže z malého salátu uniknout trocha oleje? Také jde o to, že do otevřené kabelky se může převrhnout šálek s kávou, případně do ní může stříknout alespoň několik kapek. V horším případě se do ní zatoulá červená řepa nebo trocha oleje z převrženého salátu. Dobrá péče o kabelku znamená, že mnoho z těchto skvrn nemusí vůbec představovat problém. Takže když kabelku dáváte pod stůl, zavřete ji, obzvlášť pokud máte kamaráda či kamarádku, co občas něco rozlijí. Všechny věci, které by se v kabelce mohly rozlít, zabalte do plastového pytlíku nebo krabičky, čemuž se dále budeme věnovat níže.

Kapsičky a přihrádky

Skvrny od inkoustu ze zlomených per, zlomené konturovací tužky a skvrny od nich nebo jen dochucovadla z provozovny rychlého občerstvení mohou být zdrojem skvrn v kabelce. Bezpečné uložení předmětů znamená, že k tomu rozhodně nemůže dojít. Pera lze zasunout do boční kapsy, make-up lze uložit do samostatné taštičky a dobré by bylo také vyvarovat se dlouhodobého přenášení pochutin a dochucovadel. Dobrým nápadem je také pořídit si pevné pouzdro na mobilní telefon, které je odolné proti vniknutí tekutin.

Co dělat, pokud se něco rozlije

Pokud máte kabelku z choulostivějších materiálů, např. z hedvábí nebo kůže, doporučujeme jako nejlepší způsob odstranění skvrn odnést ji do čistírny. Voda by skvrnu jen rozšířila a Vanish není určen k čištění těchto materiálů. V případě dalších materiálů je prvním krokem okamžitě očištění skvrny tak, že ji vysajete vlhkým hadříkem nebo papírovou utěrkou (pokud s sebou nosíte kapesníčky, můžete je samozřejmě použít). Základem procesu odstraňování skvrn je vytáhnout skvrnu, vysušit nadbytečnou vlhkost a zamezit skvrně v šíření. Poté na skvrnu naneste trochu roztoku s přípravkem Vanish (práškem Vanish Gold Oxi Action) a nechte ho působit nejdéle pět minut. Nakonec látku opláchněte vodou. V té době by skvrna již měla být minulostí.