Oranžová barva

Těstovinové omáčky

Když vaříte těstoviny, bez ohledu na to, jakým způsobem, těstovinové omáčky jsou zdrojem výrazných oranžových skvrn. To platí především při jejich promíchání s těstovinami, kořením a dalšími přísadami. Naštěstí je tu Vanish, který si se skvrnami snadno poradí.

Postižené místo co nejdříve opláchněte studenou vodou. Tím zastavíte pronikání skvrny hlouběji do látky.
Stejně jako v případě jakékoli jiné skvrny vysajte postižené místo papírovým ručníkem (nebo utěrkou), který vsákne velkou část skvrny.
Poté nechte skvrnu alespoň hodinu odmočit a následně oblečení vyperte s použitím krátkého programu.

 

Koření

Kari, kmín, papriku, šafrán a další koření se vám občas podaří koření vysypat na na košili, byť by šlo jen o špetku. V horším případě se skvrna dostane do tkaniny, ze které půjde odstranit je velmi těžko. Pro začátek se při vaření snažte dbát opatrnosti. Zašpinit se můžete velmi snadno, a proto se podívejte na naše tipy, jak naložit s oblečením potřísněným kořením.

V případě skvrn od kari omáčky je nutno provést předčištění s pomocí prášku Vanish Gold Oxi Action. Smíchejte ¼ odměrky se ¾ litru vody, dokud na nevytvoří kašovitá pasta. Tu naneste na skvrnu.
Roztok vetřete do skvrny a nechte ho působit pět minut.
Poté vše vyperte obvyklým způsobem. A je to! A je to jako nové!

 

Oranžová

V tomto článku samozřejmě nemohou chybět pomeranče, ale co například mandarinky, tangerinky a klementinky? Jsou mezi nimi individuální rozdíly (např. klementinky jsou bez pecek a mandarinky jdou snadno loupat). Přesto šťáva z každého z nich zanechává zářivě oranžové skvrny na jakémkoli kusu oblečení, na který ukápne. Ty nejšťavnatější jsou sice velmi chutné, ale právě u nich je potřeba mít se nejvíc na pozoru při loupání i konzumaci. A co se týče našich tipů na odstranění skvrn? Tady jsou:

Vysajte skvrnu, jakmile si jí všimnete. Skvělé je vytáhnout ze skvrny na látce co nejvíc vlhkosti. čímž zamezíte prosáknutí skvrny hlouběji do látky.
Stejně jako u těstovinových omáček, i v tomto případě je vhodné nechat oděv nebo látku odmočit s tekutým přípravkem Vanish Gold Oxi Action, který nanesete přímo na skvrnu