Olejové skvrny

 

Způsob Vanish

Nejdůležitějším krokem je namočení v roztoku tekutého přípravku Vanish Gold Oxi Action. Právě on dokáže skvrnu většinou okamžitě odstranit.

Potřebujete-li se zbavit skvrn, smíchejte 100 ml gelu přibližně se čtyřmi litry teplé vody.

Oblečení nechte odmočit: barevné prádlo až jednu hodinu, bílé až šest hodin.

Poté stačí oblečení vyprat v pračce s vašim běžným pracím práškem, k němuž přidáte 100ml dávku gelu.

Pár dalších nápadů a tipů

Je důležité uvědomit si, že jakmile skvrny od oleje zaschnout, odstraňují se obtížněji, než když k jejich odstranění přistoupíte okamžitě. Doporučujeme skvrnu vysát papírovou utěrkou nebo ručníkem. Tím by mělo dojít k vytažení většiny skvrny, která se pak už nebude rozšiřovat.

Voda mastnotu neodstraní. Oleje totiž vodu odpuzují, takže je nedokáže rozložit. Vysátí skvrny sice zabrání jejímu šíření, ale voda ji naopak rozšíří a zvýrazní. Rozhodně tedy nepoužívejte vodu, případně pouze v případě máčení oděvu v roztoku s přípravkem Vanish.

Tipy na ochranu oblečení před skvrnami

Před většinou olejových skvrn na běžném oblečení vás ochrání pracovní plášť, zástěra nebo jiný ochranný oděv. V kuchyni je zástěra jedním ze základních kusů oděvu, protože při smažení vajíček či přípravě salátů, zkrátka při práci na čemkoli, kde je olej či mastnota, potřebujete další vrstvu, která ochrání běžné oblečení. Nosíte-li brýle, jistě si občas všimnete malých mastných teček, které se na nich objeví při smažení. A není těžké si představit, že stejně ulpívá mastnota i na oblečení a na kůži. Samozřejmě lze takové skvrny umýt mýdlem (v případě oblečení odstranit přípravkem Vanish), ale přesto je důležité se chránit před skvrnami, jimž lze předcházet.