Nejlepší rady ohledně návratu do školy

1. Co nejlépe využijte období slev

Než vyrazíte nakupovat, rozmyslete si, co všechno potřebujete, abyste nekoupili něco jen proto, že je to levné, a neztráceli čas. Stačí věnovat chvilku přemýšlení nad tím, z jakého oblečení váš potomek vyrostl, zda nemá poškozenou krabičku na svačinu a co dalšího patří spíš do koše než do skříně.

Nevyhazujte však automaticky cokoli, aniž se to pokusíte spravit či vyčistit. Bílé oblečení, které se zdá být zničené, protože na něm jsou skvrny od trávy a od bláta, lze zachránit díky použití přípravku Vanish před následným přepráním.

 

2. Postupně opět zavádějte běžné denní rutiny

Několik týdnů před začátkem školního roku začněte opět zavádět staré denní rutiny:

Děti by měly začít chodit spát dříve.

Promluvte s potomkem o kladných stránkách chození do školy, např. se znovu setká s kamarády.

Nejezděte na dovolenou těsně před začátkem školního roku.

Vymezte čas na práci, odpočinek a hry.

 

3. Naplánujte cestu do školy

Zajištění toho, aby se děti dostaly do školy bezpečně a včas není nikdy jednoduché. Začne-li váš potomek navštěvovat novou školu, rozhodně nepodceňujte otázku dopravy.

Pokud chodí pěšky nebo jezdí na kole, připomeňte mu, aby nemluvil s neznámými lidmi a dodržoval bezpečnost silničního provozu. Několikrát před začátkem školního roku s ním absolvujte trasu do školy.

Pokud ho vozíte do školy v autě, je potřeba znát cestu a rozmyslet si, kdy je nejlepší vyrazit.

 

4. Vše zorganizujte

Využijte čas prázdnin pro přípravu na nadcházející školní rok. Jen tak budete vždy o krok napřed.

Poslala-li vám škola informační balíček, poznamenejte si důležitá data, např. začátek a konec pololetí, rodičovské schůzky apod., do diáře.

Je možné, že budete muset vyplnit poměrně velké množství dokumentů. Udělejte to včas, protože jen tak se vyhnete stresu spojenému s vyplňováním na poslední chvíli.

Samozřejmě také zaktualizujte kontaktní informace pro případ nenadálé události.

 

5. Vyřešte péči o děti po škole

Sehnat dobrou péči o děti po vyučování není vždy snadné, protože dobré kluby jsou plné na měsíce dopředu a s vychovatelkami je to podobné. Pokuste se to vyřešit co nejdříve. Nezapomeňte ověřit, že váš potomek přesně ví, kam bude po škole chodit. Zavolejte tam pro kontrolu několik dní před začátkem školního roku.

Pokud bude dítě samo doma, než přijdete z práce, stanovte určitá základní pravidla ohledně otevírání dveří, zvedání telefonu a bezpečnosti obecně. Nemějte obavy, že během doby, kdy bude samo, něco rozlije. Mějte zkrátka v ve skříni v záloze šampón na čištění koberců. Důležité je, aby vaše dítě bylo v bezpečí.