Malé oblečení, obrovské skvrny

Děti dokážou vyplivnout snad cokoli, co si dají do pusy, ať s vaší pomocí, nebo bez ní. Musí být nádherné vidět svět dětskýma očima: zahrada je obrovský deštný prales k prozkoumání, pohovka je hora, kterou je potřeba zdolat, a miska s jídlem dobře poslouží jako nový doplněk oblečení. Nebylo by to tak zlé, kdyby dětské jídlo vždy nenašlo cestu, jak ulpět přímo na oděvu či jiné látce. Není však nutno propadat beznaději, vyhazovat oblečení nebo se uchylovat ke stále oblíbenějšímu stylu stravování bez šatů. S prostředky Vanish je totiž odstraňování takových skvrn hračka. Sestavili jsme tohoto průvodce, abychom zjistili, proč se tyto skvrny tak obtížně odstraňují a proč to pro Vanish nepředstavuje žádný problém.

 

Dětská jídla se často připravují z jednoduchých surovin a jsou v polotekuté formě, což zajišťuje snadné trávení. Z hlediska praní to bohužel znamená, že úžasně rozmixovaná zelenina je skvělou cestou pro barviva zářivých odstínů, která se přichycují na vlákna dětského i vašeho oblečení. A samozřejmě jde obvykle o několik těžko přehlédnutelných barev.

 

Oranžová

Dýně, brambory a samozřejmě mrkev: všechny tyto potraviny obsahují velké množství beta karotenu, provitaminu, který tělo dokáže přeměnit na vitamin A. Tato látka se také používá jako vysoce účinné přírodní barvivo, protože má tak krásně zářivou barvu.

 

Zelená

Hrášek, špenát nebo brokolice mají díky vysokému obsahu chlorofylu,díky němuž rostliny přeměňují cukry a vodu za přispění slunečního světla na energii, výrazně zelenou barvu. Spory o vlivu na člověka jsou sice často předmětem diskusí, ale jeden vedlejší efekt je nesporný: zelenina je sice plná živin, ale je také zdrojem potenciálních zářivě zelených skvrn.

 

Fialová/nachová

Červený rybíz nebo červená řepa jsou báječným zdrojem vitaminů, minerálů, ovšem používají se také při výrobě přírodních barviv a inkoustů. Jak lze očekávat, tato barviva se velmi problematicky odstraňují z oblečení, protože se velice efektivně přichycují na přírodní vlákna.

Důvod, proč jsou prostředky Vanish v porovnání s běžnými prostředky tak účinné, spočívá v tom, že obsahují enzymy a biologické substance, které dokáží rozložit barviva a bílkoviny, z nichž se tato barviva skládají. Proto je jedno, zda váš potomek chce jíst, nebo si s jídlem hrát. Jeho oblečení může stále vypadat jako nové.

 

Jak odstranit tyto skvrny:

Zásadním faktorem při odstraňování těchto skvrn, vlastně i jakýchkoli jiných skvrn, je čas. Čím dříve s odstraňováním začnete, tím snadnější bude. Nejdříve pusťte teplou vodu na skvrnu z rubové strany a pokuste se vyplavit jakékoli zbytky jídla, které se na látku přichytily. Tím zároveň zabráníte jejich pronikání hlouběji do látky. Poté použijte odměrku přípravku Vanish Gold Oxi Action, smíchejte ho s trochou teplé vody, až vznikne pasta, a směs vetřete do skvrny. Nezapomínejte zopakovat stejný postup i z rubové strany skvrny, aby Vanish mohl působit a odstraňovat skvrnu z obou stran. Po dokončení tohoto kroku dejte oblečení prát s ostatním prádlem, ovšem přidejte odměrku přípravku Vanish, aby bylo jisté, že tyto skvrny zmizí.