Latté, cappuccino, moka: Jak se vypořádat se skvrnami od kávy

Latté

Lahodná směs espressa s mlékem představuje ideální začátek dne. Pokud jde o skvrny, díky vysokému obsahu mléka jsou z oblečení relativně snadno odstranitelné, pokud zasažené místo co nejrychleji opláchnete vodou.

 

Cappuccino

Cappuccino je nápoj s výraznou pěnou. Ačkoli většina tekutiny pod ní zůstává skryta, i pěna sama o sobě může zanechat skvrnu – což platí obzvlášť v případě, že je posypána čokoládou. Při odstraňování skvrny od kávy je důležité nezapomínat na to, že skvrna ne nesmí mnout ani třít, protože pak by její odstranění bylo daleko složitější.

 

Macchiato

Tento druh kávy obsahuje z většiny espresso, k němuž se přidává malá kapka mléka. Odstranění skvrny bude tedy o trochu obtížnější a skvrna bude také tmavší barvy. Nejde však o nic, co by pro Vanish Gold Oxi Action mělo být nepřekonatelnou překážkou.

 

Moka

Toto čokoládové potěšení sestává z espressa s mlékem, což obvykle doplňuje kakaový prášek nebo sirup. Kakaové prášky obsahují olejové aromatické látky, a tak se skvrna od tohoto druhu kávy hůře odstraňuje. Před praním je skvrnu důležité namočit nebo předčistit. Nejúčinnějším způsobem odstranění jakékoli olejové či tukové skvrny je použití gelového odstraňovače skvrn, takže nejlepším řešením pro takové případy je tekutý Vanish Oxi Action.

 

Espresso

Vzhledem k velkému obsahu kávových částeček patří skvrna od kávy espresso k těm nejobtížněji odstranitelným. Ačkoli jsou skvrny od espressa malé, jsou velmi hutné, takže je nutno je okamžitě navlhčit a zlehka otírat, aby se co nejdříve odstranila veškerá káva, která ulpěla na oblečení. Základem je předčištění.

 

Jak odstranit skvrny od kávy

Chcete-li z oblečení odstranit skvrnu od kávy, okamžitě daný kus oděvu namočte do studené vody. Po důkladném odmočení skvrny z oděvu vetřete do dotčeného místa přípravek Vanish Oxi Action, ale nechte ho působit nejdéle pět minut. Nakonec oděv vyperte ve studené vodě s pracím přípravkem, čímž odstraníte i neznatelné zbytky skvrny, které vám mohly uniknout. A když oblečení uschne, po skvrnách na něm už nebude ani památky!