Koberce a ušpinění od nohou

 

Existuje spousta lepivých, slizkých a jinak znečišťujících látek, které váš koberec mohou zničit. Největší hrozbou pro koberec jsou však... vaše nohy. Jediný způsob, jak na koberci mohou ulpět skvrny, je ten, že je na něj někdo (nebo něco, samozřejmě včetně vašich chlupatých kamarádů) nanese – něco vylije či upustí. A nejčastěji něco přinese na podrážkách nebo na nohách. Tyto skvrny naštěstí už nemusejí být takovou noční můrou jako kdysi, protože stačí vyvinou jen minimální úsilí a díky produktům Vanish budou vaše koberce vždy jako nově. Sestavili jsme seznam pěti nejběžnějších skvrn, které se na koberci mohou objevit, a přidali jsme několik tipů, jak se jich nadobro zbavit.

Stejně jako v případě jakékoli skvrny na koberci odstraňte co největší množství nečistot, ale postupujte opatrně, aby se skvrna nerozšířila. Poté místo důkladně vysajte vysavačem a pokuste se skvrnu odstranit.

 

Bláto

Začneme tím, co je absolutně jasné. Je velmi dobré vědět, že bláto musí nejdřív uschnout. Teprve poté se můžete pokusit o odstranění skvrn. Dobrá zpráva je, že většinu ulpělého bláta rozdrtíte rukama a očistíte kartáčem. Při odstraňování zbytku skvrny dobře větrejte místnost. Na postižené místo nasypte prášek Vanish Shake & Clean. Vždy v daném okamžiku odstraňujte skvrnu z místa o maximální rozloze 80 × 80 cm. Pečlivě vkartáčujte prášek do koberce kartáčem s měkkými štětinami. Počkejte dvacet minut, aby se prášek navázal na skvrnu. Poté koberec důkladně vysajte vysavačem.

 

Psí výkaly

Jde o velmi nepříjemnou záležitost, ale snad k tomuto typu znečištění bude docházet stále méně častěji, protože mnohde platí poměrně přísná pravidla pro uklízení výkalů po psech. Nejlepší (pokud na to máte žaludek) je použít papírovou utěrku a vysát ze skvrny nejvíce vlhkosti. Poté postižené místo postříkejte sprejem Vanish na skvrny po domácích mazlíčcích a nechte ho působit nejdéle pět minut. Vysajte čistým savým hadříkem, čímž skvrnu odstraníte.

 

Olej

Skvrny od motorového oleje jsou často vnímány jako naprostá pohroma pro koberce, ale použijeme-li kombinaci různých způsobů, mělo by se nám takovou skvrnu podařit odstranit. Nejdříve lžící setřete ze skvrny co nejvíc, ovšem postupujte opatrně, aby nedošlo k poškození vláken koberce. Potom, stejně jako v případě bláta, použijte prášek Vanish Shake & Clean, který olej vstřebá. Přibližně po dvaceti minutách můžete prášek vysát a s ním i většinu oleje.