Kabáty a bundy vždy beze skvrn

Na kabátu či bundě může ulpět mnoho odolných skvrn, od bláta, od kávy či skvrny od inkoustu. A není vždy snadné rozhodnout se, kde a jak s odstraňováním skvrn začít. Tento průvodce vám představí způsoby, jak tyto ošklivé skvrny můžete odstranit bez poškození tkaniny. Vaše zimní oblečení tedy nemusí skončit ukryto v zadní části skříně. Bez ohledu je skvrna čerstvá, nebo už několik dní vysychala, vždy máme řešení, jak ji odstranit.

 

Bláto a hlína

Než se pustíte do odstraňování bláta či hlíny, musíte je nechat uschnout. Pokud byste se pokusili odstranit ještě čerstvé skvrny, hrozilo další potenciální rozšíření. Když už skvrna zaschla, lze z ní odloupnout velké části bláta nebo hlíny a zůstane jen hladký povrch, s nímž lze dále pracovat. Smíchejte Vanish Gold Oxi Action s trochou vody a naneste na skvrnu velké množství směsi. Jakmile zaznamenáte zlepšení, opláchněte skvrnu pod teplou vodou. Během oplachování skvrnu drhněte.

Pokud je skvrna stále viditelná, nechte oděv maximálně hodinu odmočit v teplé vodě. Pokud je to potřeba, přisypte do vody trochu přípravku Vanish. Tím se odstraní jakékoli zbytky bláta nebo hlíny, které na bundě zůstaly. Po důkladném namočení (a pouze v případě, že bundu nebo kabát lze prát v pračce) dejte vyprat běžným způsobem, přičemž do pračky přidejte odměrku přípravku Vanish, aby zmizely veškeré stopy po skvrnách.

 

Pero a inkoust

Za všechno může vlastně ten, kdo vynalezl inkoustové pero. Pera ráda pouštějí barvu v kapse, což znamená, že se s nimi sice výborně píše, ale zároveň přinášejí svým majitelům mnohá zklamání. V minulosti bylo jejich vytékání předzvěstí konce mnoha bund. Proces odstraňování skvrn se zdá být nemožný, pokud nevíte, kde začít. Nicméně skvrny od inkoustu se odstraňují snadno a prakticky bez nejmenších problémů.

Začněte tím, že se vetřete trochu gelu Vanish Gold PowerGel do látky. Jakmile gelem důkladně skvrnu důkladně potřete, nechte ho působit až čtyři hodiny. Kontrolujte skvrnu, zda došlo ke zlepšení, protože až skvrna zmizí, zbytky stačí opláchnout pod tekoucí teplou vodou.

 

Skvrny od kávy

Důvod, proč lze skvrny od kávy tak obtížně odstranit, je ve své podstatě velmi vědecký. Částečky kávy se shlukují jako malé kuličky, takže tekutina se velmi rychle a rovnoměrně odpařuje z vnější strany, což znamená, že uprostřed zůstávají koncentrované částečky, které se ukládají do vláken látky.

Pokud si bundu potřísníte kávou, co nejdříve namočte potřísněné místo do studené vody. Jste-li mimo domov, jakmile dorazíte domů, vetřete do skvrny Vanish Gold Oxi Action a nechte ho působit. Lze-li bundu prát v pračce, dejte ji prát s běžným pracím přípravkem a přidejte odměrku přípravku Vanish. To by mělo odstranit veškeré zbytky skvrny. Pokud ji prát nelze, opláchněte místo skvrny studenou vodou a místo mněte, dokud uvidíte pozůstatky skvrny.

 

A je to. To je průvodce nejběžnějšími skvrnami, které mohou ulpět na bundách a kabátech. Nyní dokážete odstranit skvrny od inkoustu, kávy, bláta nebo hlíny bez jakýchkoli obav.