Jak trávit čas s dětmi v kuchyni zajímavě

 

Křupavé koláčky z ovesných vloček má rád snad každý a jejich příprava je zcela jednoduchá. Jejímu kouzlu vždy propadnou děti všech věkových kategorií. Postupujte podle našeho jednoduchého receptu níže a uvidíte, jak se vám bude dařit.

Křupavé koláčky z ovesných vloček

Na 12–15 koláčků budete potřebovat:

80 g ovesných vloček

50 g másla

1,5 PL zlatého sirupu (Golden Syrup)

100 g hořké čokolády (nalámané na malé kousky)

15 papírových formiček na koláčky

Krok 1: Při nízké teplotě pomalu rozpusťte v hrnci máslo s čokoládou a zlatým sirupem.

Krok 2: Přelijte obsah hrnce do misky a smíchejte s ovesnými vločkami. Míchejte, dokud všechny vločky nebudou ponořeny v čokoládě.

Krok 3: Dávejte do každé papírové formičky vrchovatou lžíci směsi. Poté dejte vše do chladničky. A je to!

Chcete-li udělat omeletu, musíte rozbít několik vajec, a tak je dost pravděpodobně, že po lepivé čokoládové směsi zůstane nejen nepořádek v kuchyni, ale i nějaká ta skvrna od čokolády.

Rozhodně by všichni zúčastnění měli vařit se zástěrou, která ochrání oblečení pod ní. Kdyby i přesto na nečekaném místě ulpěla skvrna od čokolády, můžete se řídit našimi radami a odstranit ji s pomocí prášku Vanish Oxi Action.

Díky vaření si s dětmi vytvoříte specifický vztah a může se z něj stát rodinná tradice, kterou si děti budou užívat dlouhá léta. Než se však do vaření pustíte, myslete na bezpečnost!

Naplánujte si projekt předem – vaření může v nejlepších případech probíhat poněkud chaoticky, takže bychom doporučili rozložit si všechny ingredience, přístroje a pomůcky, abyste se mohli plně věnovat dětem i lžící v čokoládě! . Je-li váš potomek příliš malý, aby mohl pomáhat při vaření, můžete ho usadit do dětské stoličky, aby mohl sledovat míchání a odměřování ingrediencí. Nakonec se může zapojit do veselého zdobení – a samozřejmě se při tom alespoň trochu umazat!

Myjte si ruce! - Před začátkem vaření vždy zkontrolujte, zda si děti důkladně umyly ruce mýdlem. Po zakašlání, utření nosu nebo návštěvě toalety by se děti měly opět umýt ruce.

Ujistěte se, že prostředí, kde vaříte, je zcela bezpečné, tedy bez nožů či jiných ostrých předmětů.

Při vaření na děti vždy dohlížejte.

Určete jasná pravidla ohledně používání sporáku, trouby a dalšího kuchyňského zařízení.

Přečtěte recept nahlas, protože tím dětem nenásilně pomůžete procvičit si během odměřování ingrediencí a míchání matematiku.

Součástí vaření by měl být i úklid po něm!

Pokud chcete vařit s dětmi, jsou důležité všechny uvedené body. Pamatujte na to a umožněte dětem, aby získaly pocit kontroly na vlastním dílem práce, protože pak se dostaví i radost z toho, co dokázaly. Kdykoli je to možné, nechte je vybírat a rozhodovat se. A především, užívejte si společně strávený čas!