Jak bez úhony přežít vánoční večírek

 

Démon alkohol

Pití alkoholu vám může pomoci uvolnit se ve společnosti a v klidu hovořit s kolegu, ale na vánočním večírku je lepší mít vše pod kontrolou a být za všech okolností vnímavý k okolí. Zvažte nastavení hranice maximálně jednoho drinku na hodinu, přičemž mezi jednotlivými skleničkami je také záhodno vypít alespoň sklenici vody. Pokud jste příliš opilí, pravděpodobně neuspějete při aplikaci dalších tipů.

Pokud se kolegové neřídí podobnou radou a některý z nich vám vylije sklenku červeného na šaty, nemusíte se hned zneklidňovat. Na stránkách značky Vanish naleznete hned několik skvělých tipů na odstraňování skvrn od červeného vína, a to na stránce Jak na skvrny.

Představujte si, že jste stále v kanceláři

Vánoční večírek je rozhodně daleko méně formální než kancelářské prostředí, ale mnoho pravidel chování platí i během něj. Pokud byste si během práce netroufli oslovit tu novou krásku z účetního oddělení, aby si s vámi zatančila v kanceláři, nedělejte to ani na vánočním večírku. Beze všeho se s ní dejte do hovoru, obzvlášť pokud zjistíte, že máte společné zájmy, ale s případným pozváním na schůzku počkejte až po Novém roce.

Rozhodně se vyvarujte pocitu, že šéf je váš nový nejlepší kamarád, který by mohl vzniknout jen proto, že se s vámi během večírku bavil. Rozhodně není ta správná chvíle pro zmínky o tom, jak nevyhovující je skříň na kancelářské potřeby, ani na to, jak vás rozčiluje neschopnost IT oddělení uvést váš počítač do perfektního pořádku. Naprosto se vyhýbejte se tématu zásad a politik, které v kanceláři platí, jinak se můžete ocitnou v nepěkné situaci, z níž nebude cesty zpět.

Rozšiřte si obzory

Neomezujte se na hovor s lidmi, s nimiž běžně chodíte na oběd. Máte příležitost setkat se s dalšími lidmi ze společnosti a oslnit je svými konverzačními dovednostmi. Kolegové vás stále sledují, a pokud si mezi novými lidmi na večírku povedete dobře, velmi pravděpodobně v dalším roce navážete a vybudujete nové vztahy.