Halloween – průvodce koledováním a neplechami pro rodiče

 

Vysílání malých strašáků do tmy noci

V ideálním případě by děti měl doprovázet dospělý, ale máte-li starší děti, teenagery, není vůbec jednoduché je přesvědčit, že to tak bude. Necháte-li je vyrazit bez dozoru, určete jasná pravidla, která budou muset dodržovat.

Rozhodně by si předem měli dát něco zdravého k jídlu, aby je nelákala možnost přecpat se sladkostmi nebo čokoládou a následně trávit noc s bolestmi břicha.

Děti by si rozhodně měly s sebou vzít baterku, aby se jim na špatně osvětlených místech něco nepřihodilo.

Děti možná budou potřebovat trochu pomoci s kostýmem. Rozhodně by neměly vyrazit do ulic v něčem, v čem se snadno přehřejí nebo naopak prochladnou. Všechny materiály by měly být prodyšné a odolné proti vznícení. Také by bylo dobré dohlédnou na ně případě, že používají make-up nebo falešnou krev. Pokud se něco vylije na šaty nebo kdekoli v domě, můžete se podívat na stránky Vanish a zjistit, jak skvrny od make-up nebo falešné krve odstranit.

Před odchodem by si děti měly dojít na záchod. Také se přesvědčte, že se v kostýmu mohou volně pohybovat a odskočit si v něm případně i mimo domov.

Připomeňte jim, aby nejedly žádné sladkosti nebo čokoládu ze země nebo v případě, že je dostaly otevřené. Možná by bylo nejlepší upozornit je, aby s mlsáním počkaly až domů, aby se nevrátily s lepivými prsty nebo skvrnami od čokolády a neušpinily mnoho míst v domě.

Přistup k domu by měl být pro koledníky bezpečný

Příjezdovou cestu, trávník a předsíň je záhodno dobře osvětlit a odstranit z těchto míst veškeré nebezpečné předměty. Ujistěte se, že v předsíni ani nikdy, kudy by děti mohly chodit nejsou žádné přístroje, hadice, květináče ani prodlužovací šňůry. Z některých kostýmů také není úplně dobrý výhled. Máte-li na zahradě drahou výzdobu nebo sochy, možná by bylo lepší je pro daný okamžik odklidit do bezpečí.

„Bezpečnost je vždy na prvním místě“ platí i pro osvětlené dýně a jiné otevřené ohně. Nedávejte je přímo na chodník a zvažte, zda není lepší použít elektrické svíčky (napájené ze sítě či z baterií).

Některá zvířata mohou být agresivní, pokud mají strach. Nepouštějte je do předsíně, aby nevystrašila děti a děti naopak nevystrašily je.