Černá barva

Skvrny od oleje

V toto části nebude řeč jen o olivovém oleji, ale i o skvrnách od šmíru a dalších obtížně odstranitelných skvrnách, které na oblečení ulpívají při opravě auta či jiných činnostech v garáži. Všichni známe overaly, které nosí mechanici, i množství nečistot, které se na nich časem dokáže nahromadit, ale s prostředky Vanish nemusí být osud vašeho oblečení stejný.

Pokud skvrna od oleje ulpěje na oblečení nebo látce, je potřeba ji okamžitě opláchnout pod teplou vodou, která většinu skvrny vyplaví.

Pokud to není možné setřete z látky co největší množství mastnoty nebo oleje lžící nebo jiným předmětem s hranou. Poté vysajte zbytek olejové skvrny vlhkým papírovým ubrouskem nebo hadříkem, a to zvedavým pohybem, dokud na hadříku či ubrousku ulpívá něco ze skvrny. Doma můžete skvrnu namočit do roztoku s přípravkem Vanish podle níže uvedeného postupu:

Smíchejte 60ml tekutého přípravku Vanish Gold Oxi Action se 4 litry teplé vody.

Skvrnu nechte skvrnu odmočit po dobu nejdéle jedné hodiny (v případě barevného prádla). Bílé prádlo můžete nechat namočené až šest hodin.

A potom dejte znečištěnou věc do pračky. Do pračky vložte dávkovač s 100 ml gelu a nasypte běžný prací přípravek. Nastavte cyklus a spusťte.

Skvrny od řasenky

Skvrna od řasenky je poměrně běžná, objevuje se na rukávech či halenkách v důsledku ztráty soustředění nebo v důsledku neopatrného pohybu zápěstím. A obvykle v nejméně vhodných okamžicích! Řasenka s naštěstí odstraňuje snadno, stačí jen řídit se našimi tipy:

Veškerou ulpělou řasenku odstraňte tupým nožem nebo podobným nástrojem.

Vysajte skvrnu s použitím studené vody, aby nevnikla hlouběji do látky.

Namočte oděv do 4 litrů teplé vody, do níž dáte odměrku tekutého přípravku Vanish Gold Oxi Action.

Oblečení nechte hodinu (barevné prádlo), nebo šest hodin (bílé prádlo) máčet.

Poté perte běžným způsobem a po řasence by nemělo být ani památky.

Obecně pro tyto skvrny platí, že čím déle necháte skvrnu bez zásahu, tím obtížněji půjde odstranit.

Skvrny od inkoustu

Každý, kdo měl někdy na oblečení skvrnu od inkoustu, dobře ví, jak obtížně lze odstranit. S prostředky Vanish to však neplatí! Inkoust je sice většinou modrý, ale v pracovním prostředí je velmi oblíbený černý inkoust. Níže se podívejte na nejjednodušší způsob, jak skvrny od inkoustu odstranit:

Smíchejte odměrku prášku Vanish Gold Oxi Action s vodou.

Naneste kašovitou směs na skvrnu a nechte nejdéle hodinu máčet.

Perte obvyklým způsobem s tím, že do dávky přidáte odměrku přípravku Vanish.

Potom by vaše oblečení mělo být jako nové a hlavně – beze skvrn od inkoustu.