Boj se skvrnami: Odstraňování trávy a bláta ze sportovních dresů

Většina z nás sportuje ráda a vnímá sport jako každodenní součástí zdravého životního stylu. Radost ze hry zpravidla nekalí myšlenky na následné praní oblečení. Historicky je praní sportovního oblečení doslova bojem proti skvrnám, především proti těm od bláta a od trávy.

 

Skvrny od bláta

První věc, na kterou musíte myslet, než se pustíte do odstraňování skvrny od bláta, je nutnost nechat ji uschnout. Pokud se pokusíte odloupnout velké kusy ještě vlhkého bláta, velmi často se skvrna ještě rozšíří. Počkejte, dokud bláto neuschne, protože poté můžete velké části snadno rozdrobit a zůstane po nich jen nezřetelná stopa. Až se vám to podaří, smíchejte přípravek pro odstranění skvrn, např. Vanish Gold Oxi Action, s trochou vody, a směs naneste (velké množství) na skvrnu. Namočte oděv maximálně na hodinu do teplé vody, protože ta ve spolupráci s přípravkem Vanish uvolní veškeré zbylé bláto a hlínu, které mohly zůstat zachycené ve vláknech.

Po důkladném namočení dejte vyprat běžným způsobem, přičemž do pračky přidejte odměrku přípravku Vanish, aby zmizely veškeré stopy po skvrnách od bláta.

 

Skvrny od trávy

Na rozdíl od skvrn od bláta platí, že čím dříve se skvrnu pokusíte odstranit, tím pravděpodobněji uspějete. Nejlepší je nejdříve ji opláchnout pod studenou vodou – z rubu látky – aby nepronikala hlouběji. Pokud je místo se skvrnou dostatečně mokré, můžete rovnou začít s odstraňováním.

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, vetřete odstraňovač skvrn Vanish do skvrny od trávy a nechte ho v souladu s návodem k použití produktu působit až 6 hodin. Na bílé prádlo je nutno použít speciální produkt, např. Vanish Gold Oxi Action. Po uplynutí této doby dejte oblečení prát, přidejte k běžnému prášku odměrku přípravku Vanish, aby bylo jisté, že skvrna nadobro zmizí.

 

Řiďte se pokyny v tomto jednoduchém průvodci značky Vanish a nebudete se muset obávat žádných skvrn na oblečení v důsledku sportovního výkonu.