Boj s potem: Jak účinně odstranit skvrny od potu z oblečení

Skvrny od potu na bílém prádle

Na bílém oblečení jsou skvrny výrazně viditelnější než na oblečení jakékoli jiné barvy. Chcete-li je odstranit, namočte oděv až na šest hodin do vody s přípravkem Vanish Oxi Action Crystal White. Délka namáčení závisí na odolnosti skvrny. Po důkladném namočení ho dejte prát běžným způsobem do pračky, s odměrkou přípravku Vanish, a skvrna zmizí. 

Skvrny od potu z triček a vestiček nikdy neodstraňujte pomocí bělidla, protože po působení chemikálií v bělidle skvrny od potu pouze ztmavnou a jejich odstraňování bude obtížnější.

 

Skvrny od potu na barevném prádle

Podobně jako u bílého prádla je nutno začít namočením oděvu a pokračovat praním. Dejte oděv na hodinu namočit do vody s přípravkem Vanish Oxi Action. Poté ho vyperte jako obvykle s tím, že do pračky přidáte odměrku přípravku Vanish Oxi Action. A skvrna zmizí!

 

Jak předcházet vzniku skvrn

Máte-li skvrn od potu již plné zuby, existuje způsob, jak jejich vzniku předcházet. Před oblečením košile nebo halenky neneste na kůži tenkou vrstvu deodorantu a nechte ji alespoň 30 vteřin zaschnout.

Ujistěte se také, že vaše oblečení odpovídá příležitosti a podmínkám. Člověk se potí, když se tělo přehřívá, což je důsledek příliš teplého oblečení na cvičení. Nezapomeňte, že bez ohledu na počasí se při fyzické námaze velmi rychle zahřejete. To se může ještě výrazně zhoršit v důsledku dehydratace, a tak dbejte na to, abyste vždy pili dostatečné množství vody.

A to je náš stručný průvodce bojem se skvrnami od potu. Nyní víte, jak jejich vzniku předcházet i jak je odstranit z bílého i barevného prádla, a tak si můžete nerušeně užívat cvičení a zdravého životního stylu.