Boj s časem! Odstranění skvrn na poslední chvíli

Vysávejte

Nejdůležitějším tipem, který vám můžeme poskytnout, je vždy se vyvarovat toho, aby došlo k rozmazání skvrny nebo k jejímu vtlačení hlouběji do látky. Můžete si to vyzkoušet s použitím vlhké papírové utěrky nebo ubrousku. Utěrku či ubrousek prostě přiložte na postižené místo a odtáhněte. Tuto technikou vysajete skvrnu z látky a zamezíte jejímu šíření. Kdykoli se nějaká skvrna objeví, vzpomeňte si na tento jednoduchý postup. A také by bylo dobré mít vždy po ruce balíček papírových kapesníků, které se nemusejí hodit jen na utírání nosu!

Přemýšlejte o skvrně

Různé skvrny se chovají různě a vyžadují jiný přístup. Kupříkladu skvrny od krve nebo rajčatové omáčky je nejlepší dát pod proud studené vody, aby se uvolnily, ale mnoho jiných skvrn, např. od barvy, vyžaduje vodu teplou. Skvrny vznikající časem někdy potřebují jen namočit do roztoku s práškem Vanish Gold Oxi Action, případně je lze odstranit nanesením roztoku na postižené místo (např. na malou skvrnku od jídla). Na všechny skvrny je nejlepší se podívat na stránce Jak na skvrny, protože každá vyžaduje o něco jiný přístup.

Použijte Vanish

Skvrny mohou zmizet během třiceti vteřin. Stačí rozpustit ¼ odměrky Vanish Gold ve ¾ vody. Roztok poté nalijte na skvrnu Nakonec roztok zlehka vetřete do látky spodní částí odměrky. Nechte máčet až pět minut a poté omyjte teplou vodou. To by mělo odstranit přinejmenším velkou část skvrny, Je-li to nutné, celý postup zopakujte.

A usušte

Je-li oblečení trochu vlhké, je důležité ho rychle usušit. Vysoušeč vlasů dokáže doslova zázraky, ale máte-li trochu více času, dejte oblečení uschnout na radiátor, což je o poznání účinnější. Nechte postižené místo schnout přibližně 15 minut a během čekání se po kvapné práci můžete i občerstvit. Doporučujeme šálek čaje, ale dejte pozor, abyste se nepolili!