Aby bílé límečky byly skutečně bílé

Všechny mají jedno společné – jednoduchost. A ta je také důvodem, proč jsou stále na vrcholu obliby. Nejdůležitějším základním pilířem každého šatníku je kousek oděvu, který je zároveň nejčastěji přehlížen: bílá košile. Můžete se smát, ale pravdou je, že bílou košili si můžete obléct prakticky ke všemu a při jakékoli příležitost. Je pohodlná, elegantní, vypadá dobře a lze ji sladit takřka s libovolným stylem od každodenního kancelářského po víkendový formální. A samozřejmě s čímkoli mezi nimi.

 

Jedinou nevýhodou bílých košil je, že se někdy poměrně složitě udržují v běloskvoucím stavu, protože bílá látka je prostě náchylná ke znečištění. Někdy je možná jednodušší koupit si novou košili, než se snažit udržovat klasický bílý vzhled té staré, ale možná by vás překvapilo, jak účinně mohou na oblečení působit naše odstraňovače skvrn.

 

I na něco tak laciného a všudypřítomného, čím můžete doplnit celou řadu různých stylů. Při kombinaci bílé košile s různými typy a styly oblečení se prakticky nelze splést, ale mnoho lidí si neuvědomuje, že je důležité pořídit si košili správného tvaru, který odpovídá postavě. Přinášíme zde několik nejdůležitějších bodů, na které je při výběru správného tvaru a stylu košile potřeba dávat pozor:

 

Po zapnutý límeček by se měly vejít dva prsty.

Rukávy musejí natolik těsně obepínat zápěstí, aby manžety sklouzly z ruky až po rozepnutí knoflíčků.

Rukávy musejí být tak dlouhé, aby po rozpažení manžety nesjely až na předloktí, ale zároveň musejí být dostatečně krátké, aby se při svěšení rukou nevrstvily nad manžetou více než asi dva centimetry látky.

Švy na ramenou by měly sedět na konci ramenou, nikoli dále.

Na hrudi a v pase musí být dostatek látky, aby se mohla popotáhnout přibližně o dva až osm centimetrů (podle střihu).

Jediná nevýhoda bílých košil je, že někteří lidé jsou přesvědčení, že není snadné udržovat je v ideálním stavu, nicméně s práškem Vanish Oxi Action Crystal White může být bílá stále bílá a košile může za všech okolností vypadat jako nová pokaždé, když si jí obléknete.