5 hlavních tipů pro to, aby vaše bílé prádlo bylo v létě opravdu bílé

 

1 Praní

Většina lidí sice považuje za nejlepší nošení bílého oblečení do čistírny, ale je rozhodně lepší ho prát doma v pračce. Kvalitní bavlněnou košili je potřeba prát při 40 stupních, ale rozhodně předtím zkontrolujte visačku s veškerými informacemi, které platí právě pro váš kousek oděvu. Módní bílé oděvy jsou často zdobeny ornamenty nebo výšivkami, což také může mít vliv na způsob praní. Nikdy také neperte společně barevné a bílé prádlo – s naprostou jistotou bílé prádlo vybledne a bude vypadat mdle.

Vyvarujte se používání bělidla, protože vaše oblíbené košile či podprsenky by mohly zežloutnout. Přidání odměrky prověřeného zjasňovacího produktu, jako je Vanish Oxi Action Crystal White, představuje skvělý způsob, jak udržet bílé prádlo stejně běloskvoucí, jako bylo před prvním použitím. Tento produkt má speciální složení, které nejen odstraňuje skvrny a špínu, ale také zesvětluje bílé prádlo až o 3 odstíny bílé bez poškození látky.

Chcete-li ochránit svoje košile a blůzky, rozhodně u nich před praním rozepněte knoflíčky, protože tlak v bubnu pračky by mohl povolit nitě. Je-li to možné, nechte šaty schnout na ramínkách, čím předejdete jejich pomačkání.

2 Žehlení

Investujte do kvalitní napařovací žehličky, s niž dosáhnete skvělých výsledků s minimálním úsilím. Pára pronikne do látky a pomáhá navlhčit tuhé ohyby, které se tak snadněji přežehlí. Choulostivé kusy prádla se také daleko snadněji žehlí napařovací žehličkou, protože lze nastavit minimální teplotu a zároveň maximální úroveň napařování. Máte-li košile ze strečové látky nebo z látky s velkým množstvím umělých přísad, nenastavujte žehličku na příliš vysokou teplotu.

3 Uchovávání

Pokuste se mít bílé prádlo a oblečení v šatníku odděleně, aby nedošlo k jeho obarvení od tmavých šatů. Máte-li málo místa, přesuňte některé kousky oděvu do šuplíků. Příliš natěsno uložené oblečení může znamenat poškození límečků a rukávů.

4 Nošení

Jde o jasnou záležitost, ale možná by vás překvapilo, kolik oděvů se poničí prostě kvůli nedbalosti. Pokud doma vaříte a používáte olej nebo si vychutnáváte sklenici červeného vína, nikdy si nezapomeňte vzít zástěru nebo mikinu a ochránit tak bílé oblečení. To samé platí pro péči o bílé oblečení mimo domov. Cestujete-li ve špičce autobusem nebo vlakem, zvažte, jestli by nebylo vhodné vzít si na sebe nějakou lehkou bundu či svetřík, protože tak ochráníte bílé oblečení před špínou a skvrnami a zároveň vám nebude moc horko.

5 Odstraňování skvrn

Skvrnám je přirozeně je nemožné zcela uniknout. Bez ohledu na to, zda jde o náhodně vylitou omáčku z jídla, nebo o zažloutlé skvrny, kterým se nevyhneme, když máme na sobě bílé oblečení v horkém počasí, vždy existuje spousta způsobů, jak skvrny odstranit. Odstraňovač skvrn, např. značky Vanish, je nenahraditelný, když potřebujeme odstranit nehezké skvrny z límečků, manžet a podpaží. Jednoduše před praním naneste na postižené místo kartáčkem trochu odstraňovače skvrn, ovšem nedrhněte látku příliš, protože by mohlo dojít k jejímu poškození.