10 nejlepších tipů pro hostitele večerní party

 

1. Vyvarujte se přílišné formálnosti

Klíčem k příjemné večerní party je, aby všichni byli uvolnění a účastnili se dění a hovoru. Samozřejmě chcete oslnit, ale toho nedosáhnete tak, že budete ode všech vyžadovat extrémně formální přístup. Někteří lidé by se v takové atmosféře mohli bát projevovat, a tak se soustřeďte na to, aby byli všichni příjemně naladěni a v pohodě.

2. Nezvěte příliš mnoho lidí

Nezapomeňte, že hostíte prostě malou party, jejíž součástí je večeře, nikoli celopodnikovou konferenci. Přemýšlejte při výběru hostů a nezvěte více než deset lidí. Důležitá je kvalita, nikoli množství jídla. Stejně přistupujte i k hostům.

3. Špatná příprava je základem špatné party

Rozhodně vše pečlivě naplánujte a zajistěte si dostatek času na přípravu. Necháte-li vše na poslední chvíli, výsledkem bude enormní stres.

4. Stačí jednoduché pokrmy

Nikdo asi neočekává večeři jako v restauraci se třemi hvězdičkami v průvodci Michelin, a tak je pravděpodobně nejlepší držet se jednoduchosti. Připravte něco, s čím máte dobré zkušenosti, aby bylo co nejmenší riziko, že se něco nepodaří.

5.Uvažujte na tématem

Nadhození konverzačního tématu může pomoci tomu, aby se hosté uvolnili. Také, což je ještě důležitější, je zřejmé, že v případě dobře zvoleného tématu nebude nouze o legraci. Témata jsou skvělá k tomu, aby odstartovala konverzaci mezi všemi hosty.

6. Věnujte pozornost podávání jídla a pití

Určitě si dobře promyslete, jak budete podávat jídlo. Není dobrý nápad podávat perfektní steak, pokud v kuchyni nemáte dostatek nožů na jeho nakrájení.

7. Kvalita, nikoli kvantita

Nemusíte mít pocit, že se od váš očekává pětichodová hostina zakončená opulentním sýrovým talířem. Stačí jen malý předkrm a hlavní chod. Můžete dokonce navázat na výše uvedený bod a představit společný předkrm.

8. Nemíchejte nápoje

Tedy, ve skutečnosti nemusíte být tak striktní, ale hlavně... nesmí jít o nápoje, které se k sobě nehodí. Jako aperitiv uprostřed léta se hodí něco lehkého a osvěžujícího a dobré je mít v záloze i nealkoholickou variantu. Pokud máte omezený rozpočet, nestyďte se říct hostům, aby přinesli nějakou lahev – každý tak alespoň může pít, co mu chutná.

9. Věci pro dobrou náladu v reálném čase

Od nastavení osvětlení a hudby na začátku večera, aby se lépe konverzovalo i pilo, je podpora dobré nálady během večera jen vaše věc.

10. Nepořádek

Někdy může být mile, když se hosté podílejí i na vaření a uklízení po večeři, ale rozhodně je nezdržujte příliš dlouho jen proto, aby po sobě uklidili, pokud jsou unavení. Zvažte, jestli není úklid lepší nechat až na další den. Určitě je praktické mít po ruce odstraňovač skvrn, např. Vanish Oxi Action, pro případ, že by během večera někdo něco rozlil. Není snad nic horšího, než když si hosté myslí, že vám zničili ubrus, protože se na na něm objevily skvrny od červeného vína. Mějte v záloze Vanish, protože pak budete vypadat jako naprosto perfektní hostitelka.