Boj s pochmurnou zimní náladou

Zdravá strava

Vyvarujte se těžkých svačin a sladkostí. Z krátkodobého hlediska vám sice dodají energii, ale jakmile hladina cukru v krvi opět klesne, budete se cítit ještě hůř. Chcete-li si dát jídlo, které vás zahřeje, začnete den s pomalu vařenou ovesnou kaší, která vám dodá dostatek energie na delší dobu. Připravte se tak, že si k obědu či večeři uděláte hnědou rýži nebo celozrnné těstoviny s rybou nebo masem s vysokým obsahem bílkovin.

Slunce svítí málokdy, a tak je v těle potřeba udržovat vysokou hladinu vitaminů, s čímž vám pomůže čerstvé ovoce nebo zelenina. Nakupujte superpotraviny jako brokolice, špenát, borůvky a jablka, aby se vám vyhnuly epidemie chřipky a nenachladili jste se.

Skvělý čas venku

V zimních měsících je pohyb daleko důležitější než kdy jindy. Přesvědčte se, že to dokážete. Prostě vyrazte a popasujte se s přírodními živly. Nepřízeň počasí by neměla sloužit jako výmluva, .proč se nemůžete hýbat. Pokud vám opravdu vadí vítr a sníh, není nic jednoduššího, než zajít do tělocvičny A to platí pro celou rodinu. Jdete ven a fanděte dětem během fotbalového zápasu v neděli dopoledne, když je ještě velká zima, nebo při obávaných vytrvalostních běžeckých závodech.

Pohyb ve vlhkém prostředí velmi pravděpodobně přinese častou nutnost odstraňování skvrn. Ať jde o bláto ze hřiště nebo špínu po běhu na silnici, jednoduše k běžnému pracímu přípravku přidejte odměrku gelu Vanish Oxi Action, čímž odstraníte i ty nejodolnější skvrny.

Světlo jako záchrana

Slunečního svitu je během zimních měsíců velmi málo, což je jednou z příčin vzniku sezonní afektivní poruchy. Co nejvíce využívejte přirozeného světla – všechny rolety, závěsy a žaluzie je během dne potřeba nechat roztažené. Svítí-li slunce nebo je-li jasný den, vyjděte si na čerstvý vzduch, ideálně okolo poledne, kdy má slunce největší sílu. I krátká procházka trvající 20 minut stačí, aby se v těle zaktivovaly látky jako dopamin, serotonin a endorfiny. V důsledku se vám zlepší nálada.